26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Parapety vnější a vnitřní

Detaily dotvářejí celek. Parapety jsou právě tím detailem, který umí dotvořit celkový dojem. Dojem z oken nebo dojem z interiéru. Záleží vlastně na individuální volbě vás či vašeho architekta, který z prvků budete chtít podpořit. Naši obchodníci přispějí k vašemu rozhodování fundovanou radou, založenou na zkušenostech.

Rozdílnost prostředí vyžaduje i rozdílnou konstrukci parapetů. Ve vnějším prostředí namáhaném vysokými teplotními rozdíly využíváme kvalitní hliníkové parapety. Jejich materiál nám zaručí vysokou životnost. V interiéru je naopak důležité zohlednit představy prání uživatele. Parametry mohou být nenápadné, splývající se zdí či okenním rámem nebo naopak jsou výrazným interiérovým prvkem.

Parapety interiérové

  • Plastové komůrkové
  • Dřevotřískové s nosem
  • Dřevotřískové bez nosu

Pro ty, kteří preferují ekonomické řešení, bude vhodné použít parapety plastové. V komerční či panelákové výstavbě (např.společné prostory) parapety plastové plné, v bytové výstavbě (i v panelácích) pak parapety plastové komůrkové. Široká barevná škála dřevotřískových parapetů umožňuje jejich užití právě tehdy, pokud se rozhodnete ladit parapety společně s interiérem – např. k pracovní desce, podlahám nebo obkladům. Parapety z umělého kamene najdou své uplatnění u náročnějších zákazníků v nadstandardních a luxusních interiérech.

Chci zaslat nabídku

Parapet vnitřní

Parapety exteriérové

  • Hliníkové tažené
  • Hliníkové ohýbaný plech

Hliníkové tažené parapety jsou vyráběné v šířkách 50 – 400 m s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. Parapety upravujeme na míru podle požadavků zákazníka. Na dodané parapety poskytujeme záruku 5 let.

UPOZORNĚNÍ: U eloxovaných parapetů je přípustná barevná odchylka odstínu.

Hliníkové parapety z ohýbaného plechu jsou ekonomickou variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelným vzhledem, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají cenově přijatelné parapety pro svá okna.

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapezových plechů tak i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech z polyestrovým povlakem (tl. 0,8 mm), což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.

Chci zaslat nabídku

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...