26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Výměna těsnění oken

Jak jste si doposud dávali pozor na těsnění svých oken? Pečovali jste pravidelně o těsnící pryž? Pokud ne, může se stát, že vaše pryž ztvrdla nebo dokonce popraskala. To vede k neefektivnímu utěsnění a úniku tepla z domova. Kvůli tomu můžete platit zbytečně vysoké účty za topení. Není však důvod k panice, rádi vám poradíme, jak s tím naložit.

Starší okna (8 – 10 let a více) často trpí opotřebením, poškozením a ztvrdlým těsněním. Naše služba Výměna těsnění oken je ideálním řešením. Provádíme kompletní revitalizaci – demontujeme staré těsnění, očistíme drážky, vybereme a nainstalujeme těsnění odpovídající vašemu oknu. Důsledně pak prověříme kvalitu provedené práce. Seřídíme křídla a nastavíme ideální přítlak. Navíc vám nabízíme 7letou záruku na těsnění od výrobce, což představuje atraktivní možnost.

A proč tomu věnujeme tolik pozornosti? Těsnění představuje klíčovou funkční část všech oken a dveří. Jeho hlavním úkolem je efektivní utěsnění spár mezi rámem a křídlem, což brání protahování a zatečení. Životnost těsnění závisí na několika faktorech, včetně kvality materiálu, způsobu instalace do oken, frekvenci používání, vlivu klimatických podmínek a pravidelném ošetřování nejlépe glycerinovým přípravkem. Jenže kdo z nás to dělá?

Prvních pár let se nic zásadního neděje. Avšak s přibývajícím věkem oken a dveří se těsnění stává stále méně účinnějším. Skrz okna a dveře táhne, je slyšet více hluku zvenku, dovnitř proniká více vlhkosti. Díky špatnému těsnění v podstatě celoročně používáte mikroventilaci. To se pak neblaze promítá do nákladů na vytápění. Odbornou výměnou těsnění lze však opět zajistit optimální funkci a energetickou účinnost vašich oken. Pro více informací nás kontaktujte a domluvte si osobní obhlídku.

 

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...