26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Látkové žaluzie plisé

Moderním a elegantním prvkem jsou plisé látkové žaluzie, které dají vašemu onu nejen novou vlastnost ale i novou vizáž. Tento typ žaluzií je velmi efektivní ve své jednoduchosti ovládání, které uspokojí vaše potřeby zastínění interiéru. Materiálem pro stínění je speciální plisovaná látka, která je dodávána v celé škále barev, díky níž je snadné žaluzie sladit i vaším interiérem.

látkové žaluzie plisé
Hledáte-li kompromis mezi přijatelnou cenou a elegantním vzhledem, můžete sáhnout po plisovaných žaluziích z látky. Látkovou žaluzii tvoří jednotlivé sklady a její hlavní přednost spočívá v tom, že ji můžete stahovat po obou směrech. To znamená, že pokud zdroj ostrého světla prochází hlavně spodní částí okna, zatáhnete jen tu, a zbytek můžete nechat odkrytý. A nebo můžete žaluzii částečně stáhnout na horní i dolní straně a na okně vám vznikne jakýsi stínící pruh.

Díky této chytré vychytávce si můžete nechat libovolnou část okna odkrytou a do místnosti bude pronikat jen tolik paprsků, kolik si budete přát. Oceníte to třeba při práci na počítači, kdy dokážou paprsky odrážející se na displeji monitoru pěkně potrápit. V neposlední řadě vám to skýtá možnost vykrýt přesný úhel, ze kterého by mohly směřovat do vašeho obydlí zvídavé či nevhodné pohledy.

Jejich instalace nevyžaduje žádný zásah do okna nebo vrtání. Jsou montovány přímo na křídlo okna. To vám poskytuje velkou výhodu v tom, že s nimi nemusíte nijak manipulovat, když chcete okna otevřít, jako je tomu u některých jiných tipů žaluzií. Plisé žaluzie lze využít na odstínění všech typů oken, i těch atypických, jako jsou půlkruhy, trojúhelníky, čtvrtkruhy a jiné geometrické obrazce. Dobře poslouží jako doplněk do rodinného domu a lze si je představit i v oknech kanceláře. Můžou se namontovat i na prosklené dveře nebo francouzská okna. Často se také používají na stínění zimních zahrad, zahradních domků a střešních oken.
látkové žaluzie plisé
látkové žaluzie plisé
Na výrobu těchto žaluzií se používají speciální látky s různou propustností světla. Chcete-li zcela zatemněnou místnost, sáhněte po tkanině s nízkou propustností. Dáváte-li přednost jen lehkému zatemnění, volte žaluzie s vysokou propustností. Volba barvy je jen na vás. Látkové plisé žaluzie tak můžete hezky sladit se zbytkem interiéru. Výhodou tohoto materiálu je jeho snadná údržba. Je totiž opatřen specifickou povrchovou úpravou, které zabraňuje usedání prachu. Pokud chcete žaluzie vyčistit, použijte k tomu vysavač s nízkým sacím výkonem nebo obyčejnou houbičku na nádobí namočenou v teplé vodě.
Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...