26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Textilní roletky DEN / NOC

Novinkou jsou rolety, které umožňují vyšší prostupnost světla. Moderní materiály a technologie výroby přinesly novou možnost, která umožňuje sladit volbu intenzity zastínění a komplexního barevného sladění.

Textilní roletky DEN / NOC
Tento typ stínící techniky, jinak nazývaný jako duorolety, žaluzie den a noc, zebra nebo twinroll, představuje vysoce důvtipné řešení pro vaše klidné dny i noci. Kategorie látkových rolet DEN / NOC přišla na český trh poměrně nedávno. I za tak krátký čas se ale těší poměrně velké oblibě. Svým elegantním vzezřením nahradí v interiéru jak záclony, tak i závěs. Kombinují v sobě vlastnosti klasických textilních rolet a horizontálních žaluzií. Světlo procházející do místnosti je regulováno díky tomu, že roleta se skládá z horizontálně posazených neprůhledných a částečně transparentních proužků látky, které se s železnou pravidelností střídají.
To, s jakou intenzitou bude světlo do interiéru pronikat, si navolíte jen vy sami podle svého individuálního přání. Když rolety stáhnete tak, aby se jednotlivé proužky zcela překrývaly, dosáhnete maximálního zastínění. Pokud je povolíte tak, že se proužky překrývat nebudou, bude do místnosti procházet určité množství světla. Výhodu představuje to, že s pouze jedním druhem rolety dosáhnete efektu silného zastínění nebo naopak velmi decentní míry odklonu slunečních paprsků.

Co se týče montáže a ovládání, lze látkové roletky den a noc připevnit na zeď, do stropu a nebo i do samotného rámu okna. Mohou viset volně k zemi nebo být pevně uchyceny v bočních vodicích lištách, záleží, jakému typu montáže dáte přednost.

Textilní roletky DEN / NOC
Textilní roletky DEN / NOC
Uplatníte je v domácím prostředí i v kanceláři. Skvělou volbou budou i v kuchyni, která ale musí být dobře odvětrávaná. Roletky vám ovšem zajistí dostatek soukromí v jakýkoliv prostorách. Můžete je umístit na okna malých rozměrů, ale budou se dobře vyjímat i na větších prosklených plochách. Pro efekt toho nejvyššího stupně elegance doporučujeme vybírat roletky na jednotlivá okna ve stejných (nebo aspoň k sobě ladících) barevných odstínech. V rámci pravidelné údržby stačí rolety jen jemně otřít navlhčeným hadříkem či houbičkou nebo vysát vysavačem nastaveným na nízký výkon.
Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...