26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Vertikální žaluzie

Látkové vertikální žaluzie v sobě spojují sluneční clonu s elegantní dekorací interiéru. Tvoří moderní dominantu bytových a kancelářských prostorů a zároveň nahrazují tradiční bytové prvky, jako závěsy a záclony.

vertikální žaluzie
Nebaví vás vybavovat okna záclonami a závěsy? Hledáte kompromis mezi tradicí a moderním pojetí odstínění místnosti? V tom případě by vás mohly zaujmout vertikální látkové žaluzie. Slouží jako vysoce ozdobný dekorativní prvek a zároveň zajistí příjemné stínění. Míra propustnosti jednotlivých látkových lamel je jen na vás. Odvíjí se od toho, jaký typ látky zvolíte. V kancelářském prostředí jsou oblíbené žaluzie vyrobené z nehořlavých materiálů.
Vertikální žaluzie se uchytávají, podobně jako závěsy, na horní nosič s kolejničkou a volně splývají směrem k zemi. Nosič lze nainstalovat buď do zdi nad okno, nebo na strop. Jejich ovládání je velmi snadné, používá se k tomu řetízek nebo šňůrka. Při výběru těchto žaluzií se nezaměřujete pouze na barvu a propustnost, ale i na šířku jednotlivých lamel. Pokud zvolíte širší lamely, získáte méně průzorů při pootevření těchto žaluzií. Pokud půjdete do užších lamel, jednotlivé střípky paprsků budou po odklopení propouštěny do místnosti intenzivněji. Volbu správných rozměrů lamel je třeba si pečlivě rozmyslet, podle toho, do jakého typu interiéru žaluzie vybíráte.
vertikální žaluzie
vertikální žaluzie
Vertikální žaluzie z látek se často používají pro odstínění větších místností na velkých oknech. Můžeme je spatřit v interiéru mnoha rodinných domů. Dobře poslouží ale i v prostorách velkých prosklených kanceláří. Nemusíte je vždy využívat jen jako stínící prostředek. Lze jimi také přehradit velké místnosti místo závěsu. Vytvoříte tak oddělený prostor s dostatkem soukromí.
U těchto žaluzií si můžete také vyhrát s poskládáním jednotlivých lamel a zvolit různé barvy. Střídáním k sobě ladících, nebo naopak kontrastních barev získáte jedinečný designový prvek, který dokáže oživit celkovou atmosféru interiéru. Nechte se unést krásnými světelnými efekty, které jsou způsobeny plynulým průchodem světla mezi lamelami. Dále můžeme u tohoto doplňku vyzdvihnout jeho malou náročnost na prostor. Když totiž žaluzie stáhnete, složí se do úhledného sloupečku, který vám nebude překážet. To se hodí například při mytí oken nebo pokud potřebujete prosklené dveře pohodlně otevřít.
vertikální žaluzie
Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...