26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Dřevěné žaluzie

Do moderních reprezentativních interiérů, kanceláří a společenských místností jsou skvělým doplňkem dřevěné žaluzie. Světlo pronikající přes tento tradiční materiál dává tomuto luxusnímu materiálu zvláštní nádech.

Dřevěné žaluzie
Pro ty z vás, kteří si potrpí na vytříbený styl s nádechem luxusu, nabízíme dřevěné žaluzie. V interiéru, který je vybaven dřevěným nábytkem a prvky z přírodních materiálů, tyto žaluzie ještě více vyniknou. A dodají mu ten správný šmrnc. Zároveň budou ale dobře ladit i s doplňky z kovu nebo skla. Podle odstínu dřeva, který si zvolíte, udáváte ráz celému interiéru. Při volbě teplejšího odstínu dřeva získá místnost hřejivý nádech. Se dřevem studenějších tónů v ní budete zažívat pocit čisté elegance. Velká výhoda dřeva spočívá v tom, že na rozdíl od jiných materiálů vyvolává samo o sobě dojem útulnosti.
První žaluzie ze dřeva byly vyrobeny již před dvěma stovkami let. Jedná se tedy o stínící doplněk s nejstarší tradicí v naší společnosti. Budou se krásně vyjímat v oknech velkého rodinného domu, v kanceláři a v místnostech s reprezentativní funkcí ‒ v galeriích, přednáškových sálech i v komerčních prostorách. Tento druh žaluzií je už poněkud více nákladnou záležitostí. Na druhou stranu jsou vyrobeny z materiálu, který při šetrném zacházení vydrží slušnou řádku let. Kombinují v sobě ty nejlepší vlastnosti, jaké můžeme po stínící technice chtít ‒ bezproblémovou funkčnost, estetický zážitek a kvalitní provedení.
Dřevěné žaluzie
Dřevěné žaluzie
Na dřevo už bohužel usedá prach snáze, než na speciálně ošetřené tkaniny. Žaluzie vyrobené ze dřeva je nejlepší otírat suchým hadříkem určeným ke stírání prachu. Pokud se vám stane, že se na žaluziích objeví nějaká špína, opatrně skvrnu setřete navlhčeným hadříkem. Je třeba také myslet na to, že dřevu nesvědčí přílišná vlhkost vzduchu ani vysoké teploty. Jako přírodní materiál totiž více podléhá okolním vlivům. Fantastickou fyzikální vlastností dřeva je ovšem to, že disponuje nízkou tepelnou vodivostí. To znamená, že i když na žaluzie svítí celý den sluníčko, nerozpálí se tolik, jako žaluzie z jiných materiálů. Tím poskytuje skvělou ochranu a určitou tepelnou izolaci během horkých letních dnů.
Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...