26 let spolehlivý dodavatel oken a dveří volejte

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie stále představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany. Výhodou je především jejich jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost. Hliníkové žaluzie jsou použitelné prakticky do všech typů oken.

Horizontální žaluzie
Efektivní, levné a dobře dostupné. Přesně takové jsou horizontální žaluzie. Základním materiálem na výrobu této stínící techniky je hliník. Tento lehký kov umožňuje žaluziím zachovat si po řadu let dobře vypadající vzhled a nepodléhá rzi. Další jejich výhodou je právě nízká hmotnost hliníku, takže nehrozí přetížení celé konstrukce. Hliníkovými žaluziemi můžete osadit jakýkoliv typ oken. Proto jsou v dnešní době asi nejrozšířenějším typem žaluzií. I jejich montáž bývá většinou velmi rychlá a snadná.

Velký benefitem je i jejich nízká cena. Potřebujete-li odstínit velké množství oken v krátkém časovém sledu, horizontální žaluzie poslouží jako rychlé a efektivní řešení. Poměr cena versus výkon je v tomto případě více než výhodný.

Na fyzickém vzezření tohoto typu žaluzií lze ocenit především jejich jednoduchost. Možná nepůsobí příliš výrazně, ale pokud je pro vás v daném prostředí primární zajištění soukromí a odstínění ostrého světla, představují vhodnou variantu. A pokud zatoužíte tento skromný doplněk více sladit s celkovým duchem domácnosti, můžete jednoduše zvolit takovou barvu, která se vám bude líbit nejvíce.
horizontální žaluzie
horizontální žaluzie
Hliníkové žaluzie naleznou uplatnění jak v domácím prostředí, tak i ve firemních prostorách. Každý člověk ocení možnost regulovat množství pronikajícího svitu podle své vlastní potřeby. Při jejich používání je dobré mít na mysli to, že bychom s nimi neměli zacházet s příliš velkou nebo přímo hrubou silou. Snadno bychom je tak mohli poničit. Škubáním za šňůrky by mohlo dojít k jejich přetržení. Náhradní díly k těmto žaluziím jsou naštěstí levné a dobře dostupné. Oprava žaluzií pak také nebývá problém.

Při čištění hliníkových žaluzií se nejlépe uplatní utěrka z mikrovláken. Hadřík můžete buď navlhčit čistou vodou, nebo použít alkoholový čistič určený k mytí oken. Údržbu je možno provádět i suchou utěrkou, stačí pouze jednotlivé lamely opatrně otřít.

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...