POZOR NA SERVISNÍ ŠMEJDY

POZOR NA SERVISNÍ ŠMEJDY

V poslední době se na nás obrací klienti bytů v bytových domech, že na ně zvoní zástupci neznámých společností a nabízejí jim servisní služby. Slibují, že jim bezplatně provedou obhlídku stavu oken. Využívají důvěřivosti lidí a vysokých cen za energie. Tímto argumentem obyvatele bytových domů manipulují a v konečném efektu jim nabízejí předražené služby.

Důrazně klienty upozorňujeme, aby při výběru servisní firmy byli obezřetní a nepouštěli do bytů podomní, neohlášené řemeslníky, kteří nabízejí služby neznámé kvality za neúměrně vysoké ceny.
Provedená ohlídka je v ten moment zdarma, avšak následně nabídnutá cena je výrazně vyšší než cena obvyklá. Jedná se o tisíce korun navíc.

Dokonce jsme se setkali i s takovým jednáním, že si tito technici vymýšlejí neoprávněné závady, aby je mohli klientovi vyúčtovat jako provedenou opravu. V druhém případě Vám nezvaný technik seřídí okna a zkasíruje vás o tisíce.

Na tuto skutečnost už reaguje i Město Ústí nad Orlicí ve svém pravidelně vycházejícím měsíčníku pro občany Ústí nad Orlicí Ústecké listy č. 12/2023. Citujeme:

Pozor na podomní prodej Dne 23.  10.  2023 jsme obdrželi poznatek o podomním prodejci, který měl tentokrát nabízet seřízení oken a těsnění. Hlídka muže ztotožnila a jelikož byl podezřelý z porušení tržního řádu města, který takové jednání zakazuje, bude oznámen k projednání příslušnému správnímu orgánu. Na základě této události bychom chtěli opět připomenout, aby občané a senioři obzvláště nereagovali na nabídky podomního ani pochůzkového prodeje a služeb. Pokud něco takového zjistíte, ihned nám to oznamte na tísňovou linku 156. Nenechte si vnutit zdánlivě výhodné zboží nebo službu, pokud nemáte dostatek času si vše dobře rozmyslet a třeba se i s někým poradit nebo porovnat cenové nabídky od jiných poskytovatelů.

Z tohoto důvodu radíme klientům, aby si ceny služeb ověřovali a nenechali se vmanipulovat do situace, kdy si budou objednávat zbytečně drahé, nevyžádané a pochybné služby.

V případě zájmu o porovnání cen nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle 602 173 639, příp. emailu: servis@proplast.cz. Zpracujeme Vám zdarma a nezávazně cenovou nabídku na výměnu těsnění, seřízení, promazání, případně opravu kování, výměnu izolačních skel, dodávku a montáž žaluzií, sítí proti hmyzu i rolet. Jsme tu pro vás již 30 let.